Neden Web Sitesi?

Sitemizin birçok sayfasında belirttiğimiz “Web sitesi en ucuz reklam aracıdır” düşüncesinin burada detaylı olarak aktaralım. En çok rağbet gören tanıtım aracı broşürdür; Örneğin 1000 adet broşür sadece 1000 kişiye ulaşabilirsiniz, Fakat broşür basıldıktan sonra değişiklik yapma şansınız yoktur. Telefonunuz değişebilir, adresiniz değişebilir, ürünleriniz değişebilir, hatta broşürü basma sebebiniz olan kampanyanız iptal bile olabilir. Böyle bir durumda reklam yapıp para kazanalım derken zarar etmiş olursunuz.Bi anlamda boşa kürek çekilmiştir. Televizyon ve radyo reklamlarına hiç girmeyelim. Onlara verilen ücretlerle 100 tane web sitesi yaptırabilirsiniz. Gazete ilanları ise bir günlük, ya da bir haftalık bir reklam demektir, ücreti yine bir web sitesinden daha fazladır. Üstelik devamlılığı olmayan bir reklam türüdür. Sürekli değildir. Web sitesine baktığımızda, diğer reklam araçlarına göre oldukça düşük bütçelerle çok daha yüksek gelir sağlamaktadır. www.uniquedesigner.net sitesi yılda ortalama 200.000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Arama motorları, reklam ve hit siteleri sayesinde sizinle daha önce hiç çalışmayan firmalardan iş alma imkanını sahip olursunuz.

Web sitenizle ne tür tanıtımlar yapabilirsiniz?

 • Hareketli ve sesli sunumlarla siteyi ziyaret edenlere gerçeğe yakın şekilde tanıtım yaparsınız.
 • İstediğiniz kadar ürünün detaylı tanıtımını yapabilirsiniz. Sayfa sınırlaması yoktur.
 • Video görüntüleriyle görüntülü sunum verebilirsiniz.
 • Site ile birlikte verilen mailler sayesinde tanıtım maili gönderebilir, onların hem sitenize girip sizin hakkında bilgi almasını, hem de maille yapılan tanıtım sayesinde ekstra ve bedava bir reklam alanı oluşturmuş olursunuz.
 • Web sitesinin diğer reklam araçlarının avantajları/dezavantajları göz önüne alındığında “Web sitesi en ucuz reklam aracıdır” düşüncesinin ne kadar doğru olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Web sitesi nedir?

Web sitesi günümüz medyası olan İNTERNET üzerinde yer alan size ait bir iletişim aracıdır. Bilindiği üzere İnternet, Radyo ve Televizyon gibi bir medya sayılmakta ve etkinliği açısından diğerlerinden ön plana çıkmaktadır. Bir web sitesi sayesinde, Firmanızın tanıtımını veya Kendiniz ile ilgili bilgilerin sunulmasını çok daha büyük kitlelere (örn: tüm dünyaya) en ekonomik şekilde yapabilirsiniz. Web siteniz bir bakıma sizin vizyonunuz olacaktır. Sitenizi ziyaret edenler firmanız veya ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olma imkanı sağlar. Kurumsal kimliğinizi tamamlamış firmanız ile web siteniz bir bütün olup, daha büyük bir anlam taşıyacaktır.

Bir web sitesi tasarımında dikkat edilecek hususlar nelerdir

 • Sayfalara çok yoğun içerik eklenmemeli, çabuk açılan ziyaretçileri fazla bekletmeyen sayfalar tercih edilmelidir.
 • Sayfa içerisindeki grafikler optimize edilmeli ve uygun formatlar seçilmeli. Gerekirse çok büyük boyutlu grafikler için sıkıştırma yöntemleri uygulanmalı ve ön izleme kareleri oluşturulmalı.
 • Alt sayfalara kolay ulaşılmayı sağlayacak iyi bir menü yapısı sağlanmalı.
 • Web sitesinin grafik arayüz tasarımı; özgün ve firmanın kurumsal kimliğine uygun olmalıdır!
 • Yazılım alt yapısı ile güncellenebilir ve site sahibi tarafından admin paneli ile yönetilebilir olmalıdır!
 • Web sitesi Google, Yandex, Bing, Yahoo ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer alacak şekilde optimize edilmelidir!
 • Web sitesi hem mobil cihazlara (iPhone, LG, Sony, Samsung v.b) hem tüm tarayıcılara (Chrome, Internet Explorer, Firefox, v.b) uygun olmalıdır!
 • Sosyal medya entegrasyonları ve googleadwords reklam optimizasyonu ile web sitesi daha geniş bir kitleye hitap etmelidir!

İnternet üzerinde web tasarım şirketi arayanlara tavsiyeler nelerdir?

Firmanızın tüm internet hizmetlerini sağlayacak şirketi düşündüğünüz zaman, sadece fiyatlarla karşılaştırmamalısınız. Günümüzdeki her şey gibi, verdiğiniz paranın hakkını almalısınız. Ayrıca kendinize sormalısınız; Şirket verdiği sözlere sadık kalabilirmi? Eğer çalıştığınız şirket sizi arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda gösterebiliriz derse, onlara diğer müşterilere yaptıkları web sitelerinin ya da kendi web sitelerinin nasıl çalıştığını sorun ve arama motoru sonuçlarında ilk sayfalarda çıkıp çıkmadıklarını kontrol edin. Buyurun deneyebilirsiniz. Google.com.tr ye web sayfası tasarımı veya site tasarım yazın ve aratın… uniquedesigner.net sitesinin aramalarda üst sıralarda yer aldığını gözlemleyebilirsiniz. Web Tasarım firmaları arasında seçim yaparken firmanın referanslarına, ekibine ve kurumsallığına dikkat edin. Türkiye’de web tasarım firmalarının büyük bir çoğunluğu merdiven altı şirketlerden oluşmaktadır

Profesyonel Web Tasarımı Nedir?

Unique Designer, profesyonel web site tasarımı konusunda hemen hemen tüm işlerinde standart bir sistem uygulamaktadır. Almış olduğu işin fiyatı ne olursa olsun tüm işlerini en profesyonel şekilde yapmayı kural edinmiştir. Profesyonel web tasarımı ne kadar önemli ise aynı zamanda arama motoru optimizasyonu ve internet reklamcılığı alanlarına da çok fazla önem veren Unique Designer Web Tasarım ve Yazılım firması bu hizmetleri Kurumsal Seo altında farklı bir ekip kurarak çözümlemektedir. Çünkü profesyonel web tasarım hizmeti almak istiyorsanız hem sitenizi hem optimizasyonunuzu aynı kişi yapmamalıdır. Bu şekilde olduğu takdirde web siteniz profesyonel olmayacaktır. Profesyonel bir web sitesi görsel anlamda çok kaliteli olmalıdır. Bunun için grafik tasarım konusunda uzman bir kişi veya ekip sitenizi yapmalıdır. Sitenizin yazılım olan kısımlarının bir web programcısı tarafından hazırlanması gerekmektedir. Tüm bu farklı hizmetleri uzman kişilerden sağladığınız takdirde görsel anlamda ve kullanım anlamında profesyonel bir web sitesine sahip olursunuz. Sitenizin bu çalışmaları bittikten sonra profesyonel bir seo uzmanı tarafından sitenizin optimize edilmesi gerekmektedir. Sayfa isim yapıları, Title ve Meta Tag çalışmaları, site içi bağlantılar ve daha bir çok optimizasyon çalışması yapıldıktan sonra siteniz artık hem görsel anlamda hem optimizasyon anlamında profesyonel bir web sitesi olacaktır. Unique Designer 6 kişilik uzman kadrosu ile profesyonel web tasarım hizmeti konusunda Türkiye’nin en yenilikçi firmaları arasında yer almaktadır. Bünyesinde web tasarım ve grafik ekibi, yazılım ekibi, hosting ve sunucu ekibi, pazarlama ve satış ekibi, optimizasyon ekibi gibi birimler bulunduran About Solutions her kişinin uzmanlık alanının tek bir alan olmasına önem vermektedir. Unique Designer’ın profesyonel ekibi ile yapılan web siteleri arama motorları tarafından da çok kolay kabul edilmekte ve aramalarda üst sıralarda yer almaktadır. Çünkü arama motorlarının en önem verdiği konu web sitesinin özgün ve kaliteli olmasıdır. Özgün ve kaliteli bir web sitesine iyi bir optimizasyon da eklenirse web siteniz internet üzerinden size çok fazla ziyaretçi ve müşteri kazandıran bir web sitesi haline gelmektedir. Unique Designer hem web tasarımı alanında hem de arama motoru optimizasyonu alanlarında en profesyonel çözümleri sunmaktadır.

Web Sayfası Tasarımı Nedir?

Unique Designer alışılagelmiş web sayfa tasarımı anlayışının çok ötesinde özgün tasarımlar sunmaktadır. Türkiye’deki birçok web tasarım firması tasarımlarında template (hazır tasarım) kullanmaktadır. Unique Designer ise profesyonel web tasarım ekibi ile birlikte özgün tasarımlar ortaya koymakta ve tamamen müşteriye özel tasarımlar sunmaktadır. Sizde kopya olmayan bir web sayfasına sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin, size firmanızın kurumsallığını yansıtan profesyonel bir web sitesi hazırlayalım. Web sitemiz bize, kendi müşterilerinize iyi bir sunum yapmanızı sağlamakla kalmasın yeni müşterilerde kazandırsın diyorsanız Arama motoru optimizasyonu içeren ve arama motorlarında üst sıralarda olmanızı sağlayan web tasarım hizmetimizden sizde yararlanın. Göreceksiniz ki internet üzerinden birçok yeni müşteri kazanarak firmanızın cirosunu arttıracaksınız. Bir web sitesinin sayfa tasarımındaki başarı sitenin tüm geneline yansıyacaktır. Bu nedenle web sayfa tasarımı web tasarım hizmetinin en önemli noktaları arasında yer almaktadır. Bir web sitesinin ana sayfası oldukça güzel bir yapı ve görüntüye sahip olabilir ama içerik ve alt sayfaları yeterince özenle yapılmamışsa sitenin tamamen profesyonel olması mümkün değildir. Bu nedenle web sayfası tasarım hizmeti alırken çok dikkatli olmak gerekmektedir. Birçok site sahibi sadece sitenin ilk giriş sayfasına yoğunlaşmaktadır. Ancak ziyaretçiler sitelerin hemen hemen tüm sayfalarını ziyaret etmektedir.

Hosting Firmaları Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Türkiye’de birçokhosting firması bulunmaktadır. Hosting firmaları arasında seçim yapmak ise bir firma arayışında olan site sahibi için en zor işlerin başında gelir. Çünkü hosting hizmeti bir seferlik bir hizmet değil sürekli olan bir hizmettir. Kötü bir hosting hizmeti aldığınız takdirde sitenizin yayın akışı aksayacak ve sitenizin çalışmasında sorunlar çıkacaktır. Site sahiplerinin kullandıkları POP3 mail adresleri de yine hosting hizmetine bağlıdır. Hosting hizmetinde yaşanacak sorunlar en çok mail trafiğini etkilemektedir. Gün içerisinde mail gönderim ve alımlarında sorun yaşayabilirsiniz. Bir çok internet sitesi sahibi en kaliteli hosting hizmetine en uygun fiyata sahip olmak istemektedir. Ancak hosting firmaları teknoloji ve güvenlik ile ilgili ne kadar kalite arttırırsa firmanın maliyetleri de buna orantılı olarak artmaktadır. Hosting firmalarını fiyat açısından kıyaslamak doğru bir hosting firması seçiminde etkili bir yöntem değildir. Mesela domain alımında bir kalite farkı olmadığı için domain seçiminde fiyat kıyas alınabilir ancak hosting hizmeti sürekli çalışma ve destek gerektiren bir hizmettir. Bu nedenle hosting firmasının kaliteli ve güvenli bir firma olması fiyat kıyasından daha iyi bir yöntemdir. Türkiye’de yüzlerce hosting firması mevcuttur ancak bu kadar çok hosting firması içinden sadece 10 veya 15 hosting firmasının 1.000′ den fazla hosting hesabı mevcuttur. Bu nedenle merdiven altı hosting şirketlerine karşı dikkatli olmanız gerekiyor. Birçok hosting sağlayıcısı bu hizmeti evinden vermektedir. Yurtdışında sunucu barındırma ve trafik fiyatları Türkiye’ye kıyasla oldukça düşük seviyelerdedir. Birçok webmaster yurtdışından sunucu kiralayarak hosting hizmeti vermektedir ancak bu hizmeti yurt dışından aldığınız takdirde Türkiye’den sitenize oldukça yavaş bir erişim olacaktır. Siteniz ve mailleriniz yavaş çalışacaktır

Bir hosting firmasında olması gereken özellikler şunlardır.

 • Türkiye’ de ve yurt dışında sunuculara sahip olmalıdır.
 • Bünyesinde sunuculardan sorumlu olacak sistem mühendisleri olmalıdır.
 • 7/24 çalışan destek elemanları ve sunuculardan sorumlu sistem mühendisleri olmalıdır.
 • Datacenter yüksek teknoloji barındırmalı ve birden fazla internet omurgası olmalıdır.
 • Güvenlik en üst seviyede olmalı firewall, antivirüs vb. uygulamalar ile sunucuların güvenliği çok iyi olmalıdır.
 • Telefon desteği olmalıdır ve sorun yaşandığı takdirde en hızlı şekilde çözülmelidir.
 • Hizmetlerin tamamı faturalı ve hukuka uygun şekilde olmalıdır.
 • Kurumsal hosting ile bireysel hostinglerin aynı sunucularda olmaması gerekir.
 • Sunucularda sürekli backup ve yedekleme yapılmalıdır.
 • Sorun yaşandığı takdirde doğru bilgilendirme yapılmalı ve sorunun çözümü için gayret göstermelidir.